Šťastie

Autor: Angelika Kosztyová | 15.2.2015 o 18:04 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  27x

Existuje šťastie lenže ho nepoznáme; ba aj by sme ho  poznali, lenže si ho nevieme  vážiť. ( Johann Wolfgang Goethe)

Šťastie je  stav spokojnosti so  životom,  pociťujeme ho ako  radosť,  povznesenie , je  dôsledok plného rozvinutia ľudských možností. K šťastiu patrí prvok náhody, ktorý často prichádza ako dar v tom najmenej očakávanom momente, prvok pripravenosti, a vo veľkej miere nevyspytateľnosť osudu....Šťastie berieme  ako samozrejmosť, v danom okamihu si neuvedomujeme aký zázrak sa práve deje v našom živote...väčšinou sa k tým chvíľam vraciame s odstupom času, rezonujú doznievajú v nás, posúvajú nás, menia nám životy.

Dôvodom môjho dnešného písania je jeden taký okamih  života, snáď najdôležitejší. Stretnutie s úžasným človekom, ktorý od základom zmenil môj život. Samozrejme vtedy som si to ani poriadne neuvedomovala, vlastne pravdu povediac od prvého momentu som vedela, že sa deje niečo výnimočne, niečo čo som ešte nezažila.

Svojou  múdrosťou, charizmou, trpezlivosťou, vášňou pre život mi umožnil nazrieť do tých najkrajších zákutí života. Naučil ma neskutočne veľa vecí, posunul moje obzory do úplne iných dimenzií . Môžem sa považovať za šťastného človeka, lebo som dostala od života druhú šancu, trvalo mi veľmi dlho, priznať svoje chyby, priznať pravdu, bol to ťažký boj, x-krát som ho prehrávala, miestami som svoj boj vzdávala......našťastie nikdy nedovolil  aby som to vzdala. Ďakujem.

Život je krátky, tak si vážme tie vzácne okamihy, sú krehké a rýchlo pominuteľné. Žiť úprimný život je jednou záruk k spokojnosti a vyrovnanosti...a potom už je šťastie na dosah /väčšinou:-)/.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?